By - - 0 Comments

Bendrosios rekomendacijos pradedančiajam fotografui. Jums patinka fotografuoti, bet jūs nesuprantate visų šio ne lengvo darbo plonybių? Nežinote elementarių dalykų, kaip, pavyzdžiui, ką reiškia stovas? Nežinote, kuo skiriasi SLR nuo HDR? Tokiu atveju jums reikia susipažinti su bendresnėmis rekomendacijomis, kurias suteikia seni fotografai naujokams.

Ir taip, sužinome, ką reikia padaryti, kad išvengti labiausiai paplitusių klaidų ir gauti jūsų svajonių nuotrauką.

Nebijokite laikyti kamerą arčiau. Ji jūsų neįkąs. Tai paplitusi klaida, naujokų tarpe, laikyti fotoaparatą toli nuo veido, ištiestomis rankomis. Tokia, iš pirmo žvilgsnio, nerimta klaida, bet ji destabilizuoja jūsų laikyseną fotografavimo metu, dėl ko pablogins nuotraukos ryškumą. Laikykite kamerą arčiau ir išlaikykite stabilumą.

Ką reikia padaryti, kad padidinti nuotrauką? Paprastai – žingsnis į priekį. Padidinimo funkcija – ganėtinai naudingas dalykas, ypač, jeigu jūs – laimingas profesionalaus objektyvo turėtojas, ko nepasakysi apie daugelį mėgėjų. Tačiau ši ypatybė (vaizdo pritraukimo funkcija) turi savybę žeminti kokybę. Būtent todėl, norint gerai fotografuoti, reikia netingėti, o dirbti ne tik su aparatu, bet ir kojomis. Norite, kad nebūtų nereikalingų daiktų kadre, padarykite kelis žingsnius į priekį.

Nepamirškite apie taimerį. Jei jūs naujokas, tai jūsų ranka dar neištreniruota ir, mygtuko nuspaudimo metu, sujudinsite aparatą, ko pasekoje, vaizdas gali likti išplaukęs. Vaizdo fiksavimo funkcija (taimeris), jums tai parodys. Tada turėsite galimybę pakartoti tą patį kadrą, bet jau laikysite ranką stabiliau.
Fotografuokite įvairiais kampais ir pozicijomis. Fotografuoti iš vienos pozicijos, žinoma, patogu, bet pratintis prie to nereikia.
Eksperimentuokite – fotografuokite iš įvairių kampų, pakeiskite savo padėtį, pritūpkite, atsigulkite, galų gale – ir jūs sužinosite, kokios pozicijos bus stiprios, o kokios silpnos.

Naudokite blykstę ir dienos metu. Šiek tiek neįprastas patarimas tiems, kurie dar nežino visų foto meistriškumo plonybių, tačiau tai veikia. Šviečiant skaisčiai saulei, blykstė padeda sušvelninti saulės šviesą ir priduoti objektui daugiau natūralumo. Pavyzdžiui, fotografuojant žmones, akių vietoje dažnai telieka, taip vadinamos, akiduobės. Ir dar, fotografuojant prieš saulę, blykstė padės apšviesti pagrindines objekto detales (veidą, užrašą ant paminklo ir pan).

Patarimai pradedančiajam fotografui

rekomendacijos pradedančiajam fotografui

Dažniausios pradedančiųjų fotografų klaidos

Išmokite ne tik fotografuoti, bet ir redaguoti nuotraukas. Ir čia ne jokia ne apgavystė, nuvertinanti fotografą. Pripažinti pasaulyje foto meistrai pagerina savo darbus, pasinaudodami įvairiomis technologijomis. Redaktorių pagalba duoda gerų rezultatų. Jei jūs gerai įsisavinsite redaktorių funkcijas, jūs geriau suprasite tokias sąvokas: ką reiškia ryškumas, kontrastingumas, šviesumas, spalvingumas ar spalvų sodrumas, šešėlis ir kiti, neatsiejami nuo fotografijos komponentai. Susipažinkite su mokomąja literatūra, rekomendaciniais straipsniais, kurių internete yra gausu. Išsiaiškinkite specifinę fotografinę terminologiją. Profesionalaus žargono žinojimas, ženkliai pagerina jūsų gyvenimą foto pasaulyje.

Neskubėkite iš kameros ištrinti padarytas nuotraukas. Net ir pati blogiausia nuotrauka, gali tapti gera mokomąja priemone, padėsianti jums įgyti patyrimo. Įdėmiai peržiūrėkite kiekvieną nuotrauką, lyginkite vieną su kita, įsidėmėkite, kokiomis sąlygomis daryta viena ar kita, kuris dublis padarytas su blykste, kuris be jos ir panašiai. Visa ta analizė padės išvengti klaidų ateityje.

Atsisakykite USB kabeliuko. Žymiai geresnis variantas – pasinaudoti kortele – skaitytuvu (card reader). Tai sutaupys jūsų laiką ir nervus. Perkelti nuotraukas iš aparato į kompiuterį, žymiai greičiau ir paprasčiau, naudojant cardraiderį – tai jums pasakys kiekvienas patyręs fotografas.

Praktika – geriausias problemų sprendimas. Praktikuojantis daug ir įtemptai, jūs „primušite ranką ir akį“, atsikratysite kompleksų ir įgysite didelį patyrimą. Jei per daug galvoti ir svarstyti, ar galite tapti fotografu, tiesiogiai prie šio reikalo niekada ir neprieisite. Nuo kalbų – prie darbų – ir jūs tobulumo kelyje.

[dfads params=’groups=43&limit=1&orderby=random’]


[dfads params=’groups=43&limit=1&orderby=random’]
[dfads params=’groups=43&limit=1&orderby=random’]