By - - 0 Comments

Šis įdomus prietaisas pirmą kartą buvo pristatytas 2011 metais ir buvo pradėta juo prekiauti 2012 metais. Internetiniuose tinklalapiuose apie ją buvo pasakojama jau daug kartų. Autoriai nutarė nesustoti ties pasiekimais ir pristatė patobulintą kameros versiją, kuri buvo pavadinta Lytro Illum…
Lytro atsiradimas buvo paskelbtas su galinga reklamine kompanija, žadant proveržį fotografijos srityje. Pristatymas atrodė tikrai efektyviai-dabar fokusavimą ir perspektyvą galima reguliuoti ne iki, o po fotografavimo. Tačiau aistros kalbose apie šią naujovę labai greitai nurimo, nėra kuo stebėtis-kadangi pirmoji Lytra buvo labiau veikianti koncepcija, nei prekybos produktas. Pagrindinė problema buvo maža matrica (1/3 colio), ir pirkėjai, kurie tikėjosi labai gerų nuotraukų, žinoma labai nusivylė. Tačiau dabar autoriai nutarė padaryti rimtesnę kamerą, kuri naudoja tokį patį darbo principą.

[frame type=“lifted“ align=“none“]Lytro Illum

Lytro Illum
[/frame]

Iš pirmo žvilgsnio Lytro Illum, tikrai, sukuria profesionalaus prietaiso įspūdį, tačiau šiek tiek savo dizainu aplenkė laika. Plokščias korpusas atrodo labai mažas masyvaus objektyvo fone. Objektyve galima matyti du sukamuosius žiedus, kas jį padaro panašiu į mums įprastą veidrodinį. Išlaikymo patogumui iš dešinės pusės yra klasikinė rankena. Ant jos yra nuleidimo mygtukas ir specialus Lytro mygtukas, kuris padės kontroliuoti ryškumo gylį. Prie jos mes dar sugrįšime vėliau. Pats korpusas turi buką, pagal savo objektyvą, geometriją. Galinėje panelėje yra sukamasis 4-colių ekranas su 800 x 480 pikselių rezoliucija.
Jis turi jutiminį sietuvą, ant kurio gula pagrindiniai nustatymai, nes sudėtas jis yra šiek tiek pakreiptas į operatoriaus pusę, kas suteikia daugiau patogumo. Nuotraukas galima padaryti jau nuo krūtinės lygio, nesukant ekrano. Dešiniau papildomai yra keturi aparatiniai klavišai. Taip pat yra du reguliuojantys ratukai, kurie yra atsakingi už jautrumą ir ekspoziciją. Tačiau yra šiek tiek aukščiau nei mygtukų blokas, o antra- iš kitos pusės po rodomuoju pirštu. Viršutinėje korpuso riboje yra įjungimo mygtukas ir įprastas lizdas skirtas blykstei. Lizdas skirtas SD-kortelei ir USB 3.0 lizdas paslėptas po paslėptu skyriumi esančiu dešinėje. Kamera yra pagaminta iš lengvo lydinio ir turi kokybišką anoduotą dangą. Gabaritai 86x145x166 mm, svoris-940 g.

Charakteristios

Kamera naudoja tikrą optinį principą, o ne imituoja 3D-efektą su kelių kadrų pagalba. Tikriausiai skaitytojui yra įdomi matrices rezoliucija, tačiau klasikinius megapikselius prie unikalaus optinio jutiklio Lytro Illum naudoti yra neteisinga. Gamintas skelbia apie tai, kad kamera gali užfiksuoti 40 milijonų šviesos spindulių (pirmoji Lytro-11 milijonų spindulių). Iš esmės spausdinant nuotrauką tai atitinka apie 5 megapikselius. Fizinė matrices apimtis-1 colis. Kamera turi mehaninę ir labai greitą užsklandą-minimalus išlaikymas sudaro 1/4000 sekundės. Tai suteikia daugiau kokybės dinamiškos scenoms.

Optika

Originalus optinis jutiklis padarė įtaką optinei objektyvo schema. Matrica pati gali koreguoti atvaizdo iškraipymą. Todėl objektyvas yra tik su tris lęšius ( 70-200 mm Canon optikai-22 lęšiams), esant nuolatinei plačiai diafragmai f/2. Fokuso atstumo diapozonas sudaro 30-250 mm esant 35-milimetrų ekvivalentui.

Sąsaja

Mygtuko paspaudimas, kuris yra šalia užtvaros, kartu su objektyvo žiedu, leidžia nustatyti optimalų spalvų gradient tarp priekinio ir galinio plano. Daugelis veidrodžių turi nelabai draugišką naujokui sietuvą. Tačiau Lytro Illum dirba valdomas modifikuotos Android operacinės sistemos pagalba. Valdymas yra suprantamas. Vienu paspaudimu galima įjungti dirbtinį horizontą, rankiniu būdu nustatyti ISO, išlaikymą, auto laikmatį ir įjungti nepertraukiamą fotografavimą. Deja, apie maksimalų matrices jautrumą ir triukšmo lygį, kol kas nieko nėra žinoma, būtent tai ir sudaro pagrindinę intrigą. Jei šios charakteristikos bus geros, Lytro Illom tikrai taps, jei ne revoliucija, tai rimtu proveržiu.
Be USB sinchronizavimui yra numatytas Wi-Fi modulis. Kamera gali perkelti nuotraukas į kompiuterį su patentuota programine įranga, arba tiesiogiai į mobilų prietaisą. Nuotraukos yra saugomos specialiai sukurtame patentuotame lpf formate. Peržiūros programa leidžia reguliuoti fokusą ir ryškumo gylį. Paprastame grafikos redaktoriuje tai padaryti nepavyks, tačiau tam, kad pateiktumėte savo nuotraukas visuomenei korėjai paruošė specialų internetinį-papildymą. Jis leidžia įdiegti modernų, pilnavertį Lytro-nuotrauką į įprastą internetinį tinklalapį.

Nuosprendis

Fotoaparatas įžengs į prekybos rinką nuo liepos, o jo kaina bus $1600. Iki visapusiškų naudotojų testų išvadas daryti dar anksti. Fantastinės atvaizdo kokybės bet kokiu atveju tikėtis neverta, kameros privalumas yra ne tas. Jei matrices jautrumas nenuvils, mūsų laukia labai įdomus prietaisas, kuris, tikriausiai, suteiks pagrindą naujai foto technikos klasei. Nors, žinoma, yra daug ir skeptiškų vertinimų.